ELSA Turku ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous 17.12.2019

Published on 3 Dec. 2019  —  

Bulletin

Hei,

ELSA Turku ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous järjestetään Calonialla (Turun yliopisto, Caloniankuja 3, 20014 TURKU) luentosalissa Cal2102 kello 18.00 alkaen tiistaina 17.12.2019. Kaikki jäsenet ovat erittäin tervetulleita paikalle. Valitettavasti kokoukseen ei ole etäosallistumismahdollisuutta.

Ylimääräinen yhdistyksen kokous järjestetään ELSA Turun uusien sääntöjen voimaan tulon vuoksi. Vanhojen sääntöjen mukaan yhdistyksellä olisi kolme vuosittaista sääntömääräistä kokousta ja uusien, nyt voimaan tulleiden sääntöjen mukaan näitä kokouksia on vain kaksi. Näin ollen yhdistyksen ylimääräinen kokous on kutsuttava koolle, jotta kaikki vuoden 2019 puolella yhdistyksen kokouksessa päätetyt asiat tulee käytyä läpi.

Yhdistyksen ylimääräisessä kokouksessa päätetään vuoden 2020 talousarviosta sekä kannatusjäsenmaksun suuruudesta vuodelle 2020. Lisäksi saamme kuulla mielenkiintoisen sijoituskatsauksen. Uusien sääntöjen mukaisesti vuoden 2020 toimintasuunnitelman esittely, ja siitä päättäminen tapahtuu vasta sääntömääräisessä kevätkokouksessa sekä yhdistyksen varsinaisten jäsenten jäsenmaksusta päätetään nykyään ELSA Finlandin liittokokouksessa.

Kokouskutsu liitteineen on toimitettu yhdistyksen nettisivuille sekä sähköpostilistalle. Esityslista löytyy tästä viestistä alempaa.

Varauduthan esittämään todistuksen jäsenyydestäsi esimerkiksi opiskelijakortissa olevalla jäsentarralla.

Mikäli kokouksesta herää kysymyksiä lisätietoja antaa yhdistyksen hallituksen puheenjohtaja Emilia Sakko (president.turku@fi.elsa.org).

Lämpimästi tervetuloa kaikille koko ELSA Turun hallituksen puolesta ja ihanaa joulun odotusta kaikille toivottaa,

Emilia


ESITYSLISTA

ELSA Turku ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous Paikka: Calonia, Cal2102 Aika: 17.12.2019 klo 18.00

  1. Kokouksen avaaminen
  2. Laillisuus ja päätösvaltaisuus
  3. Kokouksen järjestäytyminen
  4. Esityslistan hyväksyminen ja mahdolliset muutokset
  5. Ilmoitusasiat
  6. Vuoden 2020 talousarviosta päättäminen
  7. Sijoituskatsaus
  8. Vuoden 2020 kannatusjäsenmaksun suuruudesta päättäminen
  9. Muut esille tulevat asiat
  10. Kokouksen päättäminen