Kutsu ELSA Helsinki ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen 18.11.2020

Published on 2 Nov. 2020  —  

KUTSU ELSA HELSINGIN SÄÄNTÖMÄÄRÄISEEN SYYSKOKOUKSEEN

Hyvät yhdistyksen jäsenet,

ELSA Helsinki ry kutsuu jäsenensä sääntömääräiseen syyskokoukseen keskiviikkona 18.11.2020 kello 12:00 alkaen!

Kokous järjestetään Pykälä ry:n tiloissa osoitteessa Suvilahdenkatu 10 B, Helsinki (5. kerros). Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen mukaisesti syyskokouksen asiat, kuten tulevan kauden toimintasuunnitelma ja talousarvio. Lisäksi kokouksessa käydään täydentävä hallitusvaali kuluvalle kaudelle. Mikäli olet kiinnostunut asettumaan ehdolle täydentävään hallitusvaaliin, pyydämme käytännön järjestelyjen helpottamiseksi ilmoittamaan kiinnostuksestasi etukäteen tällä lomakkeella. Ehdolle voi asettua myös ilmoittamalla asiasta kokouksessa. Tarkemmin kokouksessa käsiteltäviin asioihin voi tutustua esityslistan avulla.

Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet (Huom! Jäsenyys tarkastetaan ennen kokouksen alkua). Saavuthan kokoukseen hyvissä ajoin! Lisätietoja kokouksesta saat hallituksen puheenjohtajalta Santtu Saavalaiselta (santtu.saavalainen@fi.elsa.org).

Tervetuloa!

Ystävällisin terveisin, ELSA Helsinki ry:n hallitus 2020–2021

ESITYSLISTA

1§ Kokouksen avaaminen

2§ Laillisuus ja päätösvaltaisuus

3§ Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin, sekä ääntenlaskijoiden ja pöytäkirjantarkastajien valinta

4§ Esityslistan hyväksyminen

5§ Ilmoitusasiat

6§ Vuosikertomuksen, tilinpäätöksen ja toiminnantarkastajan lausunnon 2019–2020 hyväksyminen

7§ Vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle 2019–2020

8§ Talousarvion hyväksyminen kaudelle 2020–2021

9§ Toimintasuunnitelman (One Year Operational Plan) hyväksyminen kaudelle 2020–2021

10§ Täydentävä hallitusvaali kaudelle 2020–2021

11§ Muut asiat

12§ Kokouksen päättäminen