Kutsu ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen 11.8.2020

Published on 28 July 2020  —  

Bulletin

Hyvät yhdistyksen jäsenet,

ELSA Helsinki ry kutsuu jäsenensä ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen tiistaina 11.8. kello 18:00 alkaen! Kokous järjestetään osoitteessa Lönnrotinkatu 17 b 31.

Kokous kutsutaan koolle istuvan hallituksen toimesta täydentävän hallitusvaalin järjestämiseksi kaudelle 2020–2021, sillä 10.6. järjestetyssä sääntömääräisessä kevätkokouksessa ei valittu henkilöä jokaiseen tarjolla olevaan hallituspestiin. Mikäli olet kiinnostunut asettumaan ehdolle täydentävään hallitusvaaliin, pyydämme käytännön järjestelyjen helpottamiseksi ilmoittamaan kiinnostuksestasi etukäteen tällä lomakkeella: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejYEt_--8k71fOzwPRsHApifKxVboG8KgnM4OWSP5bIhLhAQ/viewform. Ehdolle voi asettua myös ainoastaan ilmoittamalla asiasta kokouksessa. Muihin kokouksessa käsiteltäviin asioihin voit tutustua oheisesta esityslistasta.

Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet (Huom! Jäsenyys tarkastetaan ennen kokouksen alkua). Saavuthan kokoukseen hyvissä ajoin!

Lisätietoja kokouksesta saat hallituksen puheenjohtajalta Niklas Alanen (niklas.alanen@fi.elsa.org).

Tervetuloa!

Ystävällisin terveisin ELSA Helsinki ry:n hallitus 2019–2020

--

Esityslista

  1. Kokouksen avaaminen
  2. Laillisuus ja päätösvaltaisuus
  3. Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin, sekä ääntenlaskijoiden ja pöytäkirjantarkastajien valinta
  4. Esityslistan hyväksyminen
  5. Ilmoitusasiat
  6. Täydentävä hallitusvaali kaudelle 2020-2021
  7. Muut esille tulevat asiat
  8. Kokouksen päättäminen