Hyvät yhdistyksen jäsenet,

ELSA Helsinki kutsuu jäsenensä sääntömääräiseen kevätkokoukseen tiistaina 8.5.2018 kello 18.00. Kokous järjestetään Wilhelmsson-salissa osoitteessa Mannerheimintie 5 A, 00100, Helsinki, viides kerros. Kokous käydään yhdistyksen sääntöjen mukaisessa järjestyksessä, johon voi tarkemmin tutustua kokouksen esityslistasta. Tarjoamme paikalla pikkupurtavaa ja juotavaa. Varauduthan jäsenyyden tarkastukseen saapumalla paikalle hyvissä ajoin!

Keväkokouksesta erityisen mielenkiintoisen tekee HALLITUSVAALIT kaudelle 2018–2019! Hallitukseen voi hakea kuka tahansa yhdistyksen jäsen vuosikurssista tai aikaisemmasta ELSA-kokemuksesta riippumatta. Kannustamme järjestötoiminnasta kiinnostuneita jäseniämme hakemaan ja osallistumaan yhdistyksen kehittämiseen. ELSA Helsinki toimii aktiivisesti paikallisella, kansallisella sekä kansainvälisellä tasolla. Vuosi pitää sisällään useita matkoja ja paljon akateemisia tapahtumia, mutta hallitustehtävän hoitaminen koulun yhteydessä onnistuu kuitenkin mutkitta.

Kiinnostuitko? Postaamme Facebook-tapahtumaan lisää tietoa eri hallitustehtävistä ja aikaisempien hallituslaisten kokemuksista! Näet kuvaukset myös tämän sivun alareunassa olevan albumin kuvia klikkaamalla. Lisätietoja voi kysyä yhdistyksen puheenjohtajalta Liisa Harvelalta (president@elsa-helsinki.fi).

Uuden hallituksen kausi alkaa 1.8.2018 ja kestää 31.7.2019 saakka. Transitiojaksolla 29.6.–1.7.2018 istuva hallitus perehdyttää uuden hallituksen ja antaa tarvittavat tiedot ja välineet kauden aloittamiseen.

Ehdokkaat esittäytyvät kevätkokouksessa pitämällä lyhyen (n 5 min) puheenvuoron. Pyydämme hallitushakijoita ilmoittamaan hakuaikeistaan ennen kokouksen alkamista täyttämällä oheinen lomake.

Tervetuloa!