The European Law Students’ Association – ELSA Joensuu ry, tuttavallisemmin ihan vain ELSA Joensuu, on osa eurooppalaisia oikeustieteen opiskelijoita yhdistävää ELSA-verkostoa. ELSA Finlandin neljäs paikallisyhdistys perustettiin Joensuuhun syyskuussa 2013. ELSA Joensuu toimii Itä-Suomen yliopistossa oikeustieteitä opiskelevien HTM- ja OTM-opiskelijoiden linkkinä muihin suomalaisiin ja eurooppalaisiin oikeustieteen opiskelijoihin.

Liity ELSA Joensuun jäseneksi

Yhteystiedot

Yhteinen sähköpostiosoite: joensuu@elsafinland.fi

Oikeustieteiden laitos
Itä-Suomen yliopisto
Joensuun kampus
PL 111
80101 JOENSUU

ELSA Joensuu ry:n hallitus kaudelle 2017–2018

ryhmäkuva

President: Sofia Paksuniemi (president@joensuu.elsafinland.fi)
Secretary General: Maija Tanila (secretary@joensuu.elsafinland.fi)
Treasurer: Meri Nurro (treasurer@joensuu.elsafinland.fi)
Vice President for Marketing: Hanna Huovinen (marketing@joensuu.elsafinland.fi)
Vice President for Seminars & Conferences: Emma Salmiola & Ida Lehto (seminars@joensuu.elsafinland.fi)
Vice President for Academic Activities: Kristiina Turunen (academic@joensuu.elsafinland.fi)
Vice President for STEP: Siiri Tauru (step@joensuu.elsafinland.fi)

Direktorit 2017–2018

Director for Fundraising: Irene Ojala
Director for National Council Meeting: Pihla Kamppi
Director for National Council Meeting: Suvi Sillanpää
Director for Marketing: Mira Salomaa
Director for Seminars & Conferences: Anna Ollila
Director for Seminars & Conferences: Eveliina Ryynänen
Director for Academic Activities: Savanna Kaivola
Director for Academic Activities: Pihla Oivanen
Director for STEP: Ella Kovanen

 

Yhteistyössä

image002coffeehouse-1mokkamaa

kontturi-1024x170